Má profesní cesta terapeuta začala studiem psychologie na Filosofické fakulně MU v Brně. Studium jsem dokončil v roce 2010. Poté jsem krátce pracoval jako školní psycholog a od června 2011 jsem nastoupil do Střediska výchovné péče (SVP) na pozici ambulantního psychologa,kde jsem skončil v lednu 2016. Od té chvíle jsem z části na rodičovské dovolené a zčásti pracuji se soukromými klienty. Od dubna pracuji také jeden den v týdnu jako školní psycholog.

Můj terapeutický přístup je aktuálně velmi ovlivněný zkušeností z SVP, kde jsem pracoval zejména s rodinným systémem. Stále se hodně zaměřuji na vztahové problémy a na témata rovnováhy ve vztahu či rodinně. V průběhu své praxe přicházím na důležitost tématu hranic ve vztazích a duševním životě obecně. Toto moje zaměření se prolíná i do individuální terapie.

Můj přístup k individuální terapii je z velké míry formován pětiletým terapeutickým výcvikem. V roce 2011 jsem vstoupil do systematického výcviku zaměřeného na Gestalt psychoterapii, který má dotaci přes 1000 výukových hodin (včetně supervize). Ukončuji poslední ročník a nyní budu pokračovat ve svém vzdělávání zejména ve formě dlouhodobého docházení do supervize, kterou považuji za nezbytnou součást terapeutické práce.

V roce 2016 také ukončuji dvouletý výcvik „Bodyterapie pro terapeuty“, kde rozvíjím všímavost k emočnímu a tělovému prožívání (sebe i klientů). Aktuálně nepracuji pomocí přímého fyzického kontaktu s klientem, ale pomáhám směřovat jeho pozornost k vnitřním potřebám a impulsům, které jsou ve velké míře zakotveny v těle. Cílem je propojování mysli a těla a získávání větší rovnováhy.

Kontakt


Mgr. Jakub Smetana
Dvořákova 13, Brno (první patro vlevo nad schody)

tel: +420 732 988 683
email: jakubsmetana( zavináč ) seznam.cz

Mapa

Back to Top